Spotkanie z pisarzem

23 maja 2016 roku uczniowie klas VI wzięli udział w spotkaniu z pisarzem dla dzieci i młodzieży – Marcinem Pałaszem. Była to inicjatywa pani Krystyny Aftańskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Staroźrebach, która pokryła koszty związane z organizacją tego przedsięwzięcia.  Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Staroźrebach i wzięli w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Staroźreby. Obecne były także panie: Iwona Tyburska (Książnica Płocka), Marzena Kasiura (GBP w Staroźrebach).

Pan Marcin Pałasz w sposób interesujący opowiedział o swojej twórczości. W ciągu 12 lat wydał 40 książek. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Otrzymał wiele nagród literackich. Polecamy książki: „B@jki”, „Dasz radę Marcelko”, „Marcelka i szkolne sprawy”,  „Licencja na zakochanie”, „Elf i dom strachu”, „Wszystko zaczyna się od Marzeń”,  „Wakacje w wielkim mieście” i inne.

Spotkanie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Autor: Edyta Ręczkowska