Dzień świętego Patryka

Dzień świętego Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to bowiem patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech czy w Polsce. Jego popularność wiąże się z powszechną fascynacją kulturą celtycką i jej obyczajami.

Nasza szkoła 17 marca została ozdobiona zielonymi koniczynkami. Uczniowie przebrali się w zielone stroje. Ogłoszono również konkurs na najlepsze zielone przebranie.

I miejsce zajął Paweł Baranowski,

II- Zofia Szafran

III - Oliwia Kalińska.

Konkurs plastyczny " Leprechaun z liściem koniczyny" wygrała Karolina Fortuna,

II miejsce zajęła Magdalena Graczykowska,

III miejsce Dominik Goszczyński.

Nie obyło się również bez konkursu wiedzy o Irlandii. Uczniowie klas 4-6 odpowiadali na pytania związane z tym krajem.

I miejsce zajął Jakub Pokorski, I

I miejsce - Natalia Siedlich,

III miejsce - Wiktoria Rokicka, Ewa Pilaszewska, Natalia Rajewska, Jakub Sulkowski, Wiktoria Fortuna.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i już zachęcamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.

Autor: Ewelina Olkiewicz