Biwak w szkole

Dnia 18.05.2018r. w naszej szkole odbył się biwak, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV - VI. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Dyrektor Elżbieta Pawłowska, Pani Joanna Malczewska oraz Pani Joanna Pietrzak. Głównym celem wydarzenia była integracja międzyklasowa oraz zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Biwak rozpoczął się o godzinie 18:00. Pierwsza atrakcją były wyścigi rzędów na hali sportowej. Zaciętej rywalizacji towarzyszyły jednak uśmiechy i pozytywna energia , którą uczniowie przenieśli na kolejną część biwaku - dyskotekę. Po szalonych tańcach przyszedł czas na nadrobienie kalorii podczas obfitej kolacji. Około godziny 22:00 rozpoczął się seans filmowy, na który udała się tylko część uczestników, gdyż reszta postanowiła zagrać w różne gry drużynowe na hali. Wywiązała się również "bitwa na poduszki", dostarczyła ona wiele radości.... nie tylko uczniom . Po północy nadszedł czas na sen, ale dłuuuugo było słychać rozmowy i śmiechy uczniów. Dopiero o godzinie 3:00 było spokojniej, jednak "względna" cisza potrwała zaledwie dwie godziny, gdyż już o 5:00 nad ranem wszyscy zaczęli się budzić (znaczna część nie zmrużyła oka). Nowy dzień uczestnicy rozpoczęli od słodkiej przekąski w postaci ciast, po czym każdy zabrał się do sprzątania. Biwak zakończył sie o 7:30.

Autor: Joanna Pietrzak