Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 AKTUALNOŚCI

Artykuły

Wieczorek pożegnalny klas VI

2016-06-21

Kolejne klasy szóste opuszczają naszą szkołę. Pożegnalne spotkanie odbyło się  21 czerwca  2016r. Przy muzyce i poczęstunku wszyscy zaproszeni oraz szóstoklasiści spędzili kilka wspaniałych, niezapomnianych godzin. Uczniowie bawiłi się nie tylko przy tanecznych rytmach, ale  także podczas  zabaw prowadzonych przez panią Sylwię Stokowską.

Klasa VI A  w podziękowaniu za wpólnie spędzone lata przygotowała dla swojej wychowawczyni wzruszającą prezentację.  Niejedna łza zakręciła się w niejednym oku.

 

Czytaj więcej o: Wieczorek pożegnalny klas VI

1050 ROCZNICA CHRZU POLSKI

W dniu 19 maja 2016r. w Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego  w Nowej Górze odbyła się uroczystość upamiętniająca 1050. rocznicę Chrztu Polski. Rozpoczęto ją od odśpiewania „Bogurodzicy”, uznawanej za najstarszy hymn Polski.   Szkolne Koło Teatralne „Idę” zaprezentowało przedstawienie słowno- muzyczne związane  z przyjęciem  chrztu za pośrednictwem państwa czeskiego  przez pierwszego historycznego władcę Polski – Mieszka I.

Czytaj więcej o: 1050 ROCZNICA CHRZU POLSKI

XI Konkurs Piosenki Dziecięcej

3 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Zbigniewa Dłużniewskiego odbyła się XI edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej. Udział wzięło 24 uczniów klas 0 - 1 ze szkół w: Radzanowie, Staroźrebach, Smardzewie, Przeciszewie i Nowej Górze. Mali artyści wykonywali piosenki z repertuaru  dziecięcego.

Czytaj więcej o: XI Konkurs Piosenki Dziecięcej

Dzień Dziecka 2016

Dzień Dziecka w naszej szkole w tym roku był inny niż zwykle. Odbyła się terenowa gra z zakresu pierwszej pomocy. 

W rolę poszkodowanych wcieliły się uczennice klasy III  Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze. Zadania do wykonania były różne: złamania, krwotoki z nosa, ręki, nogi, omdlenia,  pozycja boczna bezpieczna, powiadamianie służb ratunkowych, kompletowanie apteczki pierwszej pomocy. Nie mogło zabraknąć RKO.

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka 2016

Spotkanie z pisarzem

23 maja 2016 roku uczniowie klas VI wzięli udział w spotkaniu z pisarzem dla dzieci i młodzieży – Marcinem Pałaszem. Była to inicjatywa pani Krystyny Aftańskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Staroźrebach, która pokryła koszty związane z organizacją tego przedsięwzięcia.  Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Staroźrebach i wzięli w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Staroźreby. Obecne były także panie: Iwona Tyburska (Książnica Płocka), Marzena Kasiura (GBP w Staroźrebach).

Czytaj więcej o: Spotkanie z pisarzem

Statystyki

 • Odwiedziny: 74280
 • Do końca roku: 127 dni
 • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Piątek, 2016-08-26

Imieniny: Ireneusza, Konstantego

Pogoda

 • Staroźreby
 • 15°C
 • clear sky
 • Wiatr: 2.06m/s SSE
 • Ciśnienie: 1018 hPa
 • Wilgotność: 73%
 • Wschód słońca: 05:40
 • Zachód słońca: 19:43
 • Źródło: OpenWeatherMap