Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 AKTUALNOŚCI

Artykuły

"KU NIEPODLEGŁEJ"

W piątek w   naszej szkole Grupa Artystyczna Rekonstrukto "Ku niepodległej" przygotowała specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego.

Uczniowie poznali stroje: szwoleżera, powstańca, kosyniera i oficera Legionów Polskich. Mogli też obejrzeć i dotknąć kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w czasie I wojny światowej. Podczas prezentacji uczniom przypomniano sytuację pod zaborami, powstania narodowe, postać marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas pokazu grupa wciągnęła uczniów do wspólnej zabawy: uczniowie mogli przebrać się w stroje,  poćwiczyć musztry, bandażować  rannych,  nosić  rannych na wojskowych noszach.

Czytaj więcej o: "KU NIEPODLEGŁEJ"

Międzyklasowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

Dnia 7 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Nowej Górze odbył się Międzyklasowy Halowy Turniej Piłki Nożnej. Udział wzięło 5 drużyn z klas: VII A, VII B, II Gim, III A Gim oraz III B Gim. Turniej rozegrano w systemie "każdy z każdym".

Czytaj więcej o: Międzyklasowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

Tajniki programowania komputerów

12 lutego br. uczniowie klasy IVb, IVa i V Udali się na wyjazd do Ciechanowa. Pierwszym punktem naszej wyprawy był ciechanowski MSCDN, gdzie uczniowie zgłębiali tajniki programowania komputerów. Następnie udaliśmy się do kręgielni. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli, a na tablicy przy imionach dzieci pojawiały się punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych.

Czytaj więcej o: Tajniki programowania komputerów

Bal karnawałowy

13.02.2018 roku w Szkole Podstawowej odbył się bal karnawałowy, na którym każda klasa zaprezentowała swój układ taneczny. Do występów dołączyli również uczniowie gimnazjum. Układy taneczne były przeplatane scenkami przygotowanymi przez uczniów klasy V. Podczas balu Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował  konkurs na ilość przebranych osób w poszczególnych klasach.

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dzisiaj w naszej szkole rozpoczęliśmy obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci. „Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Czytaj więcej o: Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Statystyki

 • Odwiedziny: 217552
 • Do końca roku: 289 dni
 • Do wakacji: 97 dni

Kalendarium

Sobota, 2018-03-17

Imieniny: Reginy, Patryka

Pogoda

 • Staroźreby
 • -3.6°C
 • lekkie zachmurzenie
 • Wiatr: 9.8m/s ENE
 • Ciśnienie: 1017.92 hPa
 • Wilgotność: 63%
 • Wschód słońca: 05:48
 • Zachód słońca: 17:48
 • Źródło: OpenWeatherMap