Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 AKTUALNOŚCI

Artykuły

Światowy Dzień Misyjny

2016-10-24

Jak co roku w przedostatnią niedzielę października obchodziliśmy w Kościele Światowy Dzień Misyjny, któremu towarzyszyło hasło "Ochrzczony to znaczy posłany". Dzieci z naszego ogniska misyjnego pamiętały również o tym ważnym dla małych misjonarzy dniu.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Misyjny

Dzień Języków Obcych

2016-10-20

20 października obchodziliśmy Dzień Języków Obcych w naszej szkole. W tym roku postanowiliśmy na inny rodzaj rozrywki. Zadaniem uczniów było wybrać piosenkę obcojęzyczną i przygotować do niej teledysk. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały wspaniałe występy.

Czytaj więcej o: Dzień Języków Obcych

Europejski Tydzień Kodowania w Polsce

2016-10-17

Code Week

17-23 października 2016 r.

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie. W tym roku również nasza szkoła dołączyła do projektu. Na zajęciach, uczniowie postawią pierwsze kroki w programowaniu Scratch i Baltie. Poznają środowisko programu stworzą swoje pierwsze projekty.

 

Czytaj więcej o: Europejski Tydzień Kodowania w Polsce

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2016-10-03

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W naszej szkole odbył się on  3 października i dostarczył uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Uczennice klasy VIa: Natalia Garlej, Julia Jankowska i Magdalena Malczyk pokazywały  kolegom i koleżankom inne sposoby ułatwiające uczenie się  tabliczki mnożenia niż nauka jej na pamięć. Nad przebiegiem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia czuwała pani Jadwiga Lutomierska.

Czytaj więcej o: VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

III Międzygminne Biegi Przełajowe o Pucha Wójta Gminy Staroźreby

2016-09-30

W dniu 30.09.2016r. odbyły się III Międzygminne Biegi Przełajowe o Pucha Wójta Gminy Staroźreby organizowane przez Szkołę Podstawową w Przeciszewie.

            Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali podzieleni na kategorie wiekowe jednak bez podziału na płeć (chłopcy i dziewczęta startowali razem). Biegi odbywały się na dystansach od 300m (dla najmłodszej grupy pierwszoklasistów) do 1300m (dla VI klas szkoły podstawowej). Dzieci rywalizowały zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Do zawodów przystąpiło 9 szkół podstawowych z powiatu płockiego.

Czytaj więcej o: III Międzygminne Biegi Przełajowe o Pucha Wójta Gminy Staroźreby

Statystyki

 • Odwiedziny: 90308
 • Do końca roku: 68 dni
 • Do wakacji: 242 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2016-10-24

Imieniny: Arety, Marty

Pogoda

 • Staroźreby
 • 8.3°C
 • overcast clouds
 • Wiatr: 5.27m/s SSE
 • Ciśnienie: 1021 hPa
 • Wilgotność: 99%
 • Wschód słońca: 07:23
 • Zachód słońca: 17:23
 • Źródło: OpenWeatherMap