Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 AKTUALNOŚCI

Artykuły

Andrzejki

2016-12-02

Andrzejki są obchodzone 30 listopada. Jest to wieczór wróżb oraz wigilia świętego Andrzeja. W tym dniu w zależności od regionu wróży się przyszłość, najczęściej matrymonialną. W naszej szkole uczniowie klas IV-VI przygotowali ciekawe wróżby np. kim się będzie w przyszłości. A klasa IV upiekła pyszną szarlotkę.

 

Czytaj więcej o: Andrzejki

Dzień Pluszowego Misia

2016-11-28

25 listopada swoje urodziny obchodzi Pluszowy Miś. Ten dzień  w naszej szkole obchodzono na różne sposoby.  W oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs plastyczny „Pluszowy Miś”. 

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia

Program „Od uprawy do potrawy”

2016-11-23

Jak pokazują badania i codzienne obserwacje, problem nieprawidłowych nawyków żywieniowych ujawnia się w momencie, gdy dzieci stają przed samodzielnym wyborem – w kuchni, sklepie czy sklepiku szkolnym. Dlatego uczestniczyliśmy w nowym programie „Od uprawy do potrawy” – ekspedycji do miejsc, w których każdy podejmuje decyzję o swoim odżywianiu, czyli sklepów. Kilkadziesiąt sklepów Tesco w całej Polsce od września stoi otworem dla młodych odkrywców. Zamiast poznawania teorii, dzieci samodzielnie odkrywają, badają i wyciągają własne wnioski. Próbują nowych smaków i łamią szyfry etykiet. Odkrywają, że za zwykłym ananasem kryje się niezwykła historia podróży przez ocean. Taką podróż  po smakach, zapachach i półkach sklepowych w dniu 22 listopada 2016 r. odbyła klasa czwarta. Ważnym elementem było prawidłowe skomponowanie śniadania, wykonanie piramidy żywieniowej.   Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia Tesco od zaplecza.

Czytaj więcej o: Program „Od uprawy do potrawy”

List od królowej Elżbiety

2016-11-21

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na portret królowej. Prace zostały wykonane z niezwykłą starannością, dlatego wszystkie zostały wysłane w prezencie do królowej Elżbiety II z okazji jej 90-tych urodzin. Do prac uczniów został dołączony list z życzeniami i krótka informacja o szkole i naszej miejscowości. Bardzo długo przyszło nam czekać na odpowiedź.

Czytaj więcej o: List od królowej Elżbiety

Bieg Niepodległosci w Staroźrebach

2016-11-16

11.11 odbył się Bieg Niepodległości, którego organizatorami  byli: Gimnazjum w Staroźrebach, LKS „Świt” Staroźreby oraz „Tech Agro” Firma Handlowo –Usługowa Mariusz Sadowski. Trasa biegu liczyła ok. 3 km i prowadziła ulicami Staroźreb. Mimo niesprzyjającej aury bieg ukończyły 132 osoby. Medale na mecie wręczali: Pan Józef Stradomski Wójt Gminy, Pan Andrzej Skierski Przewodniczący Rady Gminy Staroźreby, Pan Jan Jankowski Prezes LKS „Świt” oraz Pan Marek Ciećwierz Komendant Gminny ZOSP RP.

Czytaj więcej o: Bieg Niepodległosci w Staroźrebach

Statystyki

 • Odwiedziny: 104493
 • Do końca roku: 23 dni
 • Do wakacji: 197 dni

Kalendarium

Czwartek, 2016-12-08

Imieniny: Delfiny, Marii

Pogoda

 • Staroźreby
 • 4.1°C
 • overcast clouds
 • Wiatr: 9.26m/s W
 • Ciśnienie: 1020.9 hPa
 • Wilgotność: 95%
 • Wschód słońca: 07:38
 • Zachód słońca: 15:25
 • Źródło: OpenWeatherMap